25 Ağustos 2017 Cuma

Tatil Zamanı

 Tatil hepimizin ihtiyacı. Bütün senenin yorgunluğunu ve stresini attığımız; yeni yerler görüp yeni tatlar denediğimiz, eğlendiğimiz dinlendiğimiz yani ihtiyacımıza ve beklentimize göre yaşamak istediğimiz bir zaman.

  Malum önümüz bayram ve tatil başlıyor. Belki de bir çoğumuz önceden planlar yaparak rezervasyonlar yaptırdık bile. Yaptırmayanlarımız varsa hala geç değil belki de MNG Turizm de tam bizim ihtiyacımıza göre bir tatil fırsatı vardır. Yurtiçi oteler, yurtdışı turlar, termal oteller, hatta cruise turları gibi birçok seçenek var. Türkiye'nin en ünlü otellerine Mng turizm'den en avantajlı fiyatlara rezervasyon yaptırmak mümkün. Hatta mngbilet'le en cazip fiyatlara uçak bileti bulabilirsiniz.


  Benim gibi bayram tatilinde değil de eylülde tatil beldeleri biraz daha sakinleşince ve havalar da azıcık da olsa serinleyince tatile çıkmak isteyenler varsa emin olun hiç bir şey kaçırmadınız.  Hatta o sakinlikte daha huzurlu ve fiyat olarak da avantajlı bir tatil geçirmek mümkün.


  Mesela bir Barcelona turu güzel olmaz mı? Benim uzun zamandır en çok görmek istediğim yerlerden Barcelona. Hemen Mng turizm'den tur planına baktım. Mesela 4 günlük bir turla bile dolu dolu gezip görebiliyoruz. Panoramik şehir turuyla başlıyor. Bu turda görülecek yerler arasında La Sagrada Familia Kilisesi, Endülüs Arenası, Montjuic Tepesi, Cristof Colomb Heykeli, Kraliyet Sarayı, Olimpic Liman, İspanya ve Katalunya Meydanı, La Ramblas Caddesi var. Ayrıca Gerona & Figueras (Dali Müzesi) turuna katılabilir Girona’nın daracık sokaklarında geçmişe, sürrealist ressam Dali’nin kendi tasarladığı müzede ise sonsuzluğa yol alabilirsiniz. Değinmeden geçemeyeceğim Andora turuna katılırsanız eğer gümrüksüz alışverişle dünya markalarını normal fiyatlarından daha ucuza almanız mümkün.
  Peki Roma-Floransa-Toscana turuna ne dersiniz? Rüya gibi geliyor değil mi? Bu sonbahar gitmeyi istediğim turlardan biri daha. Oldukça dolu dolu gezilecek ve yeni yerler keşfedilecek turlardan. Ayrıca lezzetli İtalyan yemeklerini denemekten bahsetmiyorum bile. Roma turunda görebileceğiniz yerler arasında Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan, dünyanın en güzel mimari düzenlemelerinden San Pietro Meydanı, İmparator Hadrian için MS 130 – 139 yılları arasında inşa edişmiş, papanın evi ve hapishane olarak da kullanılmış Castel Sait Angelo, kanlı gladyatör dövüşlerine sahne olan şehrin ölümsüzlüğünün en önemli simgesi Colossseum yer alıyor.
Bunlar sadece benim seçtiklerimden bazıları. Daha birçok seçenek için siz de bir göz atabilirsiniz. Şimdiden iyi bayramlar, iyi tatiller!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlarınız benim için gerçekten çok değerli ve bu yüzden elimden geldiğince cevaplamaya ve bloglarınızı ziyaret etmeye çalışacağım.

Reklam amaçlı link verilen yorumlar YAYINLANMAYACAKTIR!

Şimdiden çoooook teşekkürler:)))

Thank you very much for passing by. I'll get back to you Asap:)))

Hype me on Lookbook!